Lavanta kokulu düşler

fotoğraf (4)

Pembe seven biri olarak mor süsler hazırlayacağım ve bunları çok seveceğim hiç aklıma gelmezdi:)Arkadaşımın nişanı için mor konseptli süsler hazırladık.Tabi kosnept mor olurda içerisinde Lavantalı objeler olmaz mı…Bu konsepti hazırlarken Lavantayla ilgili bilgileri de araştırmadan edemedim ve bu bilgileri sizinle de paylaşmak istedim;)Lavantanın, eski zamanlardan beri sevgiyi temsil ettiğine ve kötülükleri uzak tuttuğuna inanılıyormuş. Bu çiçek aynı zamanda saflığın ve temizliğin simgesi olarak kabul edilir,rüyada lavanta aldığını görmek ise “evliliğin müjdecisi” olarak yorumlanırmış.Yani kısaca Lavantanın evlilikte uğurlu olduğuna inanılırmış. Hem hoş bir hatıra hem de misafirlerin evinde kullanabileceği bir hediyelik olarak kullanabilmeleri için minik lavantalı vazolar hazırladık.

fotoğraf (6)

Nişan yapılırda nişan kurabiyesi yapmadan olur mu olmaz tabi dedik, konseptimize uygun misafirlerimizin ister afiyetle yemeleri ister saklamaları için mor çiçekli kurabiyelerde yaptık.

 

 

fotoğraf (2)Sevgilerinizin daim olması dileğiyle….

2 yorum

  1. merhabalar bu lavantaları nereden bulabilirim. baktığım her yerde lavantaların kuru hali var. bana böyle çiçeği lazım 🙁

  2. Çiçekleri eğer Ankarada yaşıyorsanız suluhandan temin edebilirsiniz

Cevapla

Yukarı