Kese Kağıdından Hediye Paketleri

Nerden başlasam nasıl anlatsam:)Hediyeleşmeyi çok severim,paket açmayı,içinden acaba ne çıkıcak diye meraklanmayı….Eşimin yeğeninin  doğum günü için bir parti organizasyonu yaparken,çocuklarında hediyelerden hoşlanıcağını düşündüm ve hediye paketlerini kendim yapmaya karar verdim.Bu doğum günü partisi organizasyonunda tema PLANES yani UÇAKLAR.Benim favorİm DUSTY bu arada:)Parti organizasyonu dediysem evde kendi çapımızda bişiler yapıyoruz.Herşeyin rengi de mavi kırmızı organizasyonda.Hediye paketlerimde mavi olmalı diye düşündüm ve mavi kağıt arayışına düştüm.

Mavi kağıt ararken A4 kağıtlarının envai çeşidinin olduğunu gördüm.Sizlerle de paylaşmak istedim. Birgün lazım olursa aklınızda bulunsun büyük kırtasiyelerde satılıyor her rengi.Ya da hobi malzemeleri satan dükkanlarda bulabilirsiniz.

Şimdi yapımına başlayalım.Renkli A4 ümüzü alıp ortadan ikiye katlıyoruz ama tamamını değil sadece iz bırakmak için ucundan küçük bir kısmı katlıyoruz.Ben hem alttan hem üstten iz koydum.
Sonra ortasını birer santim geçcek şekilde ölçüp cetvelle işaret koyuyorum

 Diğer tarafını da diğer tarafına geçecek şekilde katlıyorum.

 Katladığım kısımlar birbirinin üstüne geliyor.Ben o üstüne gelen kısımları pritt yardımıyla yapıştırıyorum.İsterseniz bant yardımıyla da yapıştırabilirsiniz.
Daha sonra altından 4 cm ölçüp yukarı doğru katlıyorum.

İlk seferde zor gibi gelse de yaptıkça el alışkanlığı oluyor.
İki tarafı da şekilde gördüğünüz gibi katlıyoruz.Bu nasıl anlatılır bilemedim:)

Böyle bir şekil alıyor.
Sonra iki tarafı birbirinin üstüne gelecek şekilde tekrar katlıyoruz.Burası göz kararı tabi,simetrik bir şekilde katlıyoruzki kese kağıdımız düz durabilsin.
Kese kağıdımızın altı tamam oldu bile.

                                     

 Şimdi üst üste gelen kısımları prittle yapıştırıyoruz.

                                 Her iki tarafınıda  üçgen kısmını kapatacak şekilde katlıyoruz.

                    Bastırarak katlıyoruzki iyice izi çıksın birazdan açıcaz o katladığımız yerleri.

O bastırarak katladığımız yerler kese kağıdımızın yan olukları.İçe doğru elimizle düzeltiyoruz. 

Ve kese kağıdından hediye hediye paketimiz hazır.

 Tabi üzerine süsleme kısmı size kalmış,ben bu seferlik etiketle yetindim,doğum günü hazırlıkları malum konseptin dışına çıkamazdım:)

Bukadar uzun değil aslında ben adım adım anlattımki her aşamayı yaparken zorlanmayın.Bir kere yapın bakın diğerlerini gözünüz kapalı yapacaksınız.Başka ne yapabilirim derseniz bu kese kağıdından hediye paketleriyle;baby showerlarda,kınalarda kına hediyesi,bir arkadaşınızın gönlünü almak için,ben doğum gününde çocuklara vermek için yaptım,içine de şeker,çikolata,sakız çocukların sevebileceği ne varsa koydum.Herkese mutlu haftasonları bugün cuma olması sebebiyle:)

Cevapla

Yukarı