El Becerisi

Amigurumi Oyuncaklar:Tığ işi

Merhabalar…..Fotoğrafta gördüğünüz tatlışlar anneciğimin el emeği göz nuru tığ işi, asıl adı “amigurumi” olan  oyuncakları. Böyle minik durduklarına bakmayın çok zahmetli oyuncaklar bunlar. Bu bebekler için ana malzemeler: *4 numara örgü tığı(Anneciğim sıkı ördüğü için 4 numara tercih ediyor) *Bebek ipleri(Nako ve Alize:Rengi isteğinize bağlı) *Boncuk elyaf *Göz için ince makara ip veya ince orlon Yapılışına gelince; Bebeğimizin yapılışında  sık iğne, ... Devamını Oku »

Porselen kalemiyle çizin çiziştirin gönlünüzce

Bunlar benim en sevdiğim el emeği göz nuru fincanlarım. Eşimde ben de türk kahvesini çok seviyoruz.Ben her kahveyi başka bir fincanla ve başka bir sunumla ikram etmeyi çok seviyorum.Biz bize de olsak özenerek hazırlıyorum.Kahvelerim köpüksüz olduğuna bakmayın fotoğraf çekmeye dalmışımda azıcık,köpüğü kaçmış;)Bu da o sunumlarda kullandığım fincanlardan biri.Bu fincanların özelliği üzerindeki çizimleri kendim yaptım.Sizlerde evde kolayca yapabilirsiniz.Öncelikle porlanddan iki adet ... Devamını Oku »

Gelin Çiçeği (erengül)

  Bu buketi canım arkadaşım İpoş’umun düğünü için hazırlamıştık. Çiçekleri kendisi seçmişti.Gelin çiçeği yaparken özellikle yapay çiçek kullanmayı tercih etmemizin sebebi düğünden sonra da saklayabilmekti. Daha sonrasında dekoratif olarak evinizde kullanmak güzel olmazmıydı…. Kendi zevkinize uygun bir buket ortaya çıkarabilirsiniz. Biz iki adet buket yaptık.Solda görmüş olduğunuz erengüllerden yaptığımız buket güzel gelinimizin gerçek çiçeği,diğerini ise bekar arkadaşlarına atmak için yaptık.Bence ... Devamını Oku »

Söz Fincanı

ll Evlilik yolunda söz yapma niyetine giren kız arkadaşlarım çıkıp çıkıp gelin çok güzel söz kahvesi fincanı yapıyoruz:)Böyle bir sunumla bırakın tuzlu kahveyi isotlu kahve yapıp götürseniz damat içmez mi hiç:) Devamını Oku »

Lavanta kokulu düşler

Pembe seven biri olarak mor süsler hazırlayacağım ve bunları çok seveceğim hiç aklıma gelmezdi:)Arkadaşımın nişanı için mor konseptli süsler hazırladık.Tabi kosnept mor olurda içerisinde Lavantalı objeler olmaz mı…Bu konsepti hazırlarken Lavantayla ilgili bilgileri de araştırmadan edemedim ve bu bilgileri sizinle de paylaşmak istedim;)Lavantanın, eski zamanlardan beri sevgiyi temsil ettiğine ve kötülükleri uzak tuttuğuna inanılıyormuş. Bu çiçek aynı zamanda saflığın ve ... Devamını Oku »

40 mevlütü için kurabiye ve kolonyalar

Bir Bartucuk varmış taaa Tekirdağlarda, benim canımın canıymış….Yeni dünyaya gelmiş burcu teyzesi onu için neler yapmış neler:) Canım arkadaşımın minik bir erkeki oldu ve 40 mevlüdü yaptılar.Bunun için de benden ufak tefek şeyler istedi yaptım gönderdim.Fotoğraflarını sizlerle de paylaşmak istedim… Bunlar kolonyalarımız el emeği:) Kıskanmasın diye annesine de kurabiye yaptım:))) K Taçlı kurabiyelerimiz ve filli kolonya şişelerimiz…İçerisine mavi kolonya doldurduk.Mavi ... Devamını Oku »

Doğum Günü Kurabiyelerimiz

Başlasın doğum günü kutlamaları…..Bu hafta sonuda böyle geçti; uçaklı,bulutlu,harfli kurabiyeler yaptık.Gene yeğenim için hazırlandı bu güzel kurabiyeler.Yeğenim 8 yaşında ve en sevdiği karakterler madem “planes” ben de uçaklı kurabiyeler yapmalıyım dedim.Biraz bulut biraz da “y” harfi yaptım.Hepsi çok tatlı oldular.Baya zahmetli bir iş.Tüm pazar günü neredeyse kurabişlerle uğraşmakla geçti. Ama sonucu değdi.Kendim yaptım diye demiyorum hepsi birbirinden güzel oldu.Yiğitte beğenir ... Devamını Oku »

Kese Kağıdından Hediye Paketleri

Nerden başlasam nasıl anlatsam:)Hediyeleşmeyi çok severim,paket açmayı,içinden acaba ne çıkıcak diye meraklanmayı….Eşimin yeğeninin  doğum günü için bir parti organizasyonu yaparken,çocuklarında hediyelerden hoşlanıcağını düşündüm ve hediye paketlerini kendim yapmaya karar verdim.Bu doğum günü partisi organizasyonunda tema PLANES yani UÇAKLAR.Benim favorİm DUSTY bu arada:)Parti organizasyonu dediysem evde kendi çapımızda bişiler yapıyoruz.Herşeyin rengi de mavi kırmızı organizasyonda.Hediye paketlerimde mavi olmalı diye düşündüm ve ... Devamını Oku »

Bebek Doğum Hediyesi

Kemal bebek doğarda burcu hiç boş dururmu:)Hiç bişi sıradan olmamalı,ayrıntılar bence çok önemli.İçindeki hediye kadar dış görüntüsüde götürdüğünüz kişiyi heyecanlandırmalı. Ayrıntı seven biri olarak yeni doğum yapan yakın bir arkadaşıma bişiler götürmek istiyordum,hem beni anlatan hem el emeği.Sonra bu güzellik ortaya çıktı. Önce bir sepet almayı düşünnmüştüm hediyelerimi koymak için, sonra bu sevimli kasayı bulunca aklıma bebek mavisine boyamak geldi.Ama ... Devamını Oku »

Yukarı